چهارشنبه, 08 بهمن, 1399
WEDNESDAY, January 27, 2021
جزئیات خبر
1399/09/16 - آوار کرونا بر سر گردشگری بیش از هر زمان دیگر بدبختی‌ها و نگون‌بختی‌ها را دو چندان کرده است.
باوجود ابلاغ مصوبات ستاد ملی کرونا فعالان حوزه گردشگری تاکنون حمایتی دریافت نکرده اند.


رئیس جامعه هتل ها ومراکز اقامتی استان اردبیل با وخیم خواندن اوضاع صنعت گردشگری در سطح استان به ویژه شهر توریستی سرعین اظهار کرد:

شهر سرعین در ۱۰ ماه گذشته به وضعیت حادی گرفتار شده و به نظر می‌رسد آوار کرونا بر سر گردشگری بیش از هر زمان دیگر بدبختی‌ها و نگونبختی‌ها را دو چندان کرده است.

جعفر بذری با بیان اینکه عمده این خسارت متوجه صاحبان هتل‌ها، ‌ مراکز اقامتی و آبدرمانی‌ها بوده است، تصریح کرد:

با ادامه وضعیت غیر قابل تحمل ،فعالان این عرصه عطای کار در این حوزه را به لقائش بخشیده‌اند و دیگر حاضر نیستند در این بخش فعالیتی را انجام دهند.

وی برآورد خسارت در این بخش را میلیاردی اعلام کرد و گفت:‌

در کنار بیکار شدن نیروی انسانی، بسیاری از سرمایه‌ها در حال استهلاک و از بین رفتن هستند و به نظر می‌رسد خسارت وارده به این زودی‌ها قابل جبران نباشد.

بازرس هیئت مدیره جامعه هتلداران ایران در ادامه افزود:

با تشدید وضعیت کرونا و اعمال محدودیت‌ها در انجام سفرها و وجود مصوبات ستاد ملی کرونا با تدابیر ارزشمند مسئولان کشوری، آنچه که به آن توجهی نمی‌شود فعالان حوزه گردشگری است که تاکنون مورد حمایت قرارنگرفته اند و اگر هم صحبتی می‌شود تنها در حد شعار و بیان مطلب باقی‌ مانده است.

بذری اظهار کرد: ما دیگر نمی‌توانیم پاسخی را برای فعالان این عرصه بدهیم و هر روز شرایط برای فعالان بخش صنعت گردشگری سخت و سخت‌تر شده و تنگناهای به وجود آمده فعالان این بخش را به معنای واقعی رنج می‌دهد.

وی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد دولت و متولیان بخش گردشگری باید یک حمایت همه‌جانبه را از صنعت گردشگری داشته باشند که عمده این حمایت‌ها اجرای دقیق مصوبات ابلاغی ستاد ملی کرونا و نیز بسته های حمایتی به صورت بلاعوض و یا تسهیلات ارزان قیمتی باشد تا فعالان این بخش بتوانند تنها بخشی از خسارت وارده را جبران کنند.

بذری اضافه کرد:‌ در حال حاضر اکثر مجموعه‌های گردشگری در استان اردبیل و تأسیسات فعال تعطیل شده و به هیچ وجه هیچ فعالیتی را در حوزه گردشگری و برنامه‌های متناسب با تحول در این بخش شاهد نیستیم.


استان اردبیل شهرستان سرعین روبروی پارک شهدای گمنام
04532220366
04532220909
©2019 Ardebil Hoteling, All Right Reserved